Hudebna Facebook Youtube
kytara Základní doprovody pro akordeon
Dnes si ukážeme několik základních ale i pokročilejších doprovodů pro akordeon. Budeme se věnovat doprovodné - basové části, tzn. zahraje si hlavně levá ruka. Správné basování je dobrý základ a proto pár rad, které dávám ve videu napíši i zde. Zkuste na začátku hrát doprovod tzv. staccato - krátce, useknutě. Díky tomu měch spotřebuje méně vzduchu a vy se budete moci lépe soustředit na další části hry. Začněte od nejjednodušších doprovodů. Až je ovládnete a zahrajete zároveň i druhou ruku, naučte se pak doprovod složitější, popř obohaťte hru basovým přechodem. Všechno chce trochu času a zažít si dobře základy je důležité. Pokud Vám zatím nepůjde k doprovodu hrát druhá ruka, můžete si zkusit danou píseň k doprovodu i jen zazpívat.Nejjednodušší doprovod pro akordeon + písnička Vínečko Bílé

V následující lekci si ukážeme "dlouhý", "tažený" doprovod pro akordeon, který můžete použít především v písničkách, kde není nutné mít výraznou rytmiku. Dá se využít např. v řadě koled, které původně hrály varhany a v levé ruce zněl původně dlouze držený akord, nebo např. v písničce Vínečko bílé, kterou si můžete zkusit na konci lekce.


Doprovod Tango

Zde si vyzkoušíme doprovod pro styl "Tango", který se opět poměrně odlišuje od předchozích druhů doprovodu. Je výrazný a úsečný a často se pro něj v rámci levé ruky používá spojení tónového a akordového knoflíku, a zvýraznění poslední doby doprovodu. Původní Tango rytmika bývá tradičně uváděna jako 2/4 takt, nicméně v doprovodu hrajeme nejčastěji čtveřici, tzn. zdůrazňujeme osminové doby. V současné době najdete často tanga přepsána i do nejběžnějšího 4/4 taktu.
Kontakt
O nás

kytara kytara