Podrobněji o výuce

Kytara je nástroj na který hraji ze všeho nejdéle - od dětství do dnes cca 20 let. Výuku se snažím přizpůsobovat tak, aby bavila děti i dospělé. Hrajeme písně a skladby, které máte rádi, propojujeme teorii s praxí a rozvíjíme především vlastní vnímání hudby, rytmiky a hudební sluch.

I děti mohou po nějakém čase např. začít improvizovat, skládat vlastní písně a kombinovat akordy. Hudba by měla být především radost, zábava a hra, nikoli dril.

Pro nejmladší děti vybírám a nabízím nejčastěji písně od Svěráka a Uhlíře, Skoumala, písně k táboráku, a dále jakékoli lidové a populární písně, které děti znají a chtějí se je naučit. Důležité je podpořit jejich vlastní motivaci ke hře, vztah k nástroji a k hudbě jako takové. S dětmi písně také zpívám a snažím se je ke zpěvu motivovat. Samozřejmě když někdo zpívat nechce, respektuji rozhodnutí dětí.

S dospělými a pokročilejšími žáky se vždy domluvíme na oblasti jejich zájmu a učíme se konkrétní styl hraní, techniku nebo skladby. Podpořím Vás, pokud máte zájem o zhudebnění vlastních textů a skládání hudby. Není nic snazšího než to prostě zkusit, ukázat si základy kompozice a tvořit hudbu na úrovni, na které se nacházíte.

Sám mám raději klidnější hudbu - rád hraji fingerstyle, blues, jazz, swing, folk, ale samozřejmě taky pop, rock popř. živější funky. Můžete se u mě učit jak na klasickou, akustickou nebo elektrickou kytaru.

Co neučím a nenabízím - výuku klasiky klasickým způsobem, tvrdé styly jako metal, hardcore atp.


Na akordeon hraji asi 6 let. I když se snažím, rozhodně nejsem žádný koncertní mistr - učil jsem se především praxí po hospodách a od dalších hudebníků. Na výuce nabízím především základy hry a hraní lidových a populárních písně dle Vašeho výběru a zájmu. Pokud chcete hrát pro radost, zahrát si písně co máte rádi a naučit se hrát nejen podle not ale i podle sluchu, ozvěte se. Pokud se chcete dostat na koncertní špičkovou úroveň, přihlaste se ideálně na konzervatoř.

Ukulele je nástroj, který jsem přibral do repertoáru teprve nedávno. Díky velké podobnosti s kytarou to díky tomu není příliš těžké. Na výuce nabízím především základy hry na nástroj, hraní populárních skladeb, pokročilé rytmy a základní fingertyle techniky.