Hudebna Facebook Youtube
ukulele Ukulele - Akordy Zde najdete různé verze a úrovně akordů pro ukulele. Jako první jsou zde základní akordy pro ukulele, řazené podle kvintového a kvartového kruhu. Snažil jsem se vybrat akordy s co nejjednoduššími hmaty a je jasné že od každého akordu můžete zahrát také bezpočet složitějších hmatů. Jako další zde najdete tabulku pokročilejších posuvných hmatů. Pokročilé akordy mají tu výhodu, že každá struna má odlišný tón a pokud se zde nějaký tón opakuje je rozdíl v oktávě. Jde o výhodu, kterou využijí milovníci prstové hry aby docílili toho, že se žádný ze zvuků nebude opakovat. Kromě toho tu najdete také video s úplnými základy a zásadami hraní akordů.
Basic ukulele chords chart - základní akordy pro ukulele from Jiří HunyadyVychytávky při držení akordů

V následující lekci si ukážeme různé možnosti držení základních akordů G, Em, D, E, D7, C, Am + další tipy a triky jak zahrát to co právě potřebujete v návaznosti na zbytek písničky.
Melodické rozšíření akordů

V následující lekci si ukážeme pár vychytávek do akordů. Do běžných písniček je možné přidat řadu melodických tónů a z obyčejného rytmu tak udělat poměrně zajímavou věc. Často jde o rozšíření akordů na typy sus4 nebo sus2, popř. add9 nebo je možné do akordu přidávat tóny ze stupnice, která patří k tónině, ve které právě hrajeme...
Pokrocile akordy pro ukulele from Jiří Hunyady

Kontakt
O nás

kytara kytara